fbpx

DANTŲ ŠALINIMAS

Danties traukimas – tai rimta chirurginė procedūra, tad būtina žinoti, kad po šios procedūros kiekvieno paciento laukia individualus gijimo laikotarpis, kuriuo ypač svarbu laikytis odontologo rekomendacijų.

Dantų šalinimo priežastys gali būti labai įvairios. Svarbiausia, žinoma, – kuo greičiau pašalinti visus gydyti netinkamus sugedusius dantis. Pacientai dažnai delsia, atidėlioja šią procedūrą ir dažnai kreipiasi tik tada, kai pradeda skaudėti, tačiau taip elgdamiesi tik dar labiau pasunkina situaciją. Stipriai sugedusias dantų šaknis yra daug sunkiau pašalinti, o dantų traukimas gali užtrukti ilgiau, nei kreipusis laiku. Be to, sugedęs ir netaisomas dantis – infekcijos šaltinis organizme, kuris gali virsti rimtesnių ligų priežastimi: burnos ar veido pūlinio išsivystymu; žandikaulio cistos atsiradimu. Tokios ligos reikalauja sudėtingesnio ir ilgesnio chirurginio gydymo. Negydomi dantys tampa blogo kvapo iš burnos priežastimi.

Dantų šalinimas būna:

Paprastas danties rovimas

Tai nesudėtinga procedūra, kurios metu labai svarbu, kad rovimo metu gydytojas nepažeistų žandikaulio kaulo sienelių. Todėl ir paprastą rovimą rekomenduojame atlikti pas patyrusį gydytoją chirurgą/implantologą, nes implantacijos sėkmė ir sudėtingumo laipsnis labai priklauso nuo danties rovimo kokybės.

Protinio danties rovimas

Dažniausiai atliekamas operaciniu būdu, naudojant stipresnį nuskausminimą. Protinius dantis rekomenduojama šalinti esant audinių uždegimui aplink dantį, kai jie yra pažeisti karieso (sunkiausiai pasiekiami dantų valymo metu), pilnai neišdygę, skausmingi.

Retinuoto (neišdygusio) danties rovimas

Protiniai dantys (retinuoti dantys) neretai ima dygti šonu, atsirėmę į kitus dantis, pritrūkus vietos ima stumti greta esančius anksčiau išdygusius dantis. Retinuoti dantys pilnai susiformavę, bet dėl įvairių priežasčių neišdygę dantys. Dažniausiai retinuoti būna 3-ti krūminiai ir 8-ti protiniai dantys. Taip pat neišdygti gali viršutiniai iltiniai, apatiniai prieškrūminiai, ir virškomplektiniai dantys. Vienintele išeitimi lieka protinių dantų šalinimas.
SUSISIEKITE

Užpildykite žemiau esančią formą ir mes su jumis susisieksime darbo valandomis. Esant skubiam atvejui, prašome skambinti tel. +370 699 33214