fbpx
ENDODONTINIS GYDYMAS

Dantų šaknų kanalų gydymas – endodontija.

Kiekvienas dantis turi nuo 1 iki 3 šaknų. Kiekvienoje šaknyje būna nuo 1 iki 3 kanalų.

Danties nervo uždegimas negydant arba netinkamai gydant gali pereiti į žandikaulio uždegimą.

Dantų šaknų kanalų gydymas padeda išsaugoti natūralius dantis. Tokio gydymo prireikia tada, kai danties pulpa (danties šaknies kanalo viduje esantis minkštasis audinys) yra uždegiminis arba infekuotas. Tam gali būti daugybė priežasčių – gilios kariozinės ertmės,daugkartinės odontologinės procedūros tame pačiame dantyje,danties skilimai,lūžiai ir pan.

Endodontinio gydymo trukmė priklauso nuo situacijos ir ligos sunkumo. Todėl svarbu gydymą pradėti laiku. Ryškių simptomų gali ir nebūti, tačiau jei jaučiate, kad yra padidėjęs danties jautrumas šalčiui, atsiranda trumpi skausmo priepuoliai pereinantys į ilgą ir lėtinį skausmą, aštrūs ilgalaikiai savaiminio skausmo priepuoliai, ypač vakarais ir naktį, skausmas plinta į ausį ar smilkinį, kinta danties spalva, tai signalai, kad yra pažeista danties pulpa ir yra laikas apsilankyti pas odontologą!

Odontologijos klinikoje “Dantų centras” endodontinis dantų šaknų kanalų gydymas ir plombavimas, atliekamas naudojant Smart Optic markės mikroskopą. Pasitelkiant mikroskopą galima pamatyti tai, ko neįmanoma pamatyti plika akimi: siauras kanalų įeigas, papildomus kanalus, dantų šaknų skilimus ar traumos pasėkoje kalcifikuotus kanalus.

Endodontinis gydymas neapsieina be rentgeno diagnostikos
Rentgeno nuotraukos atliekamos:

Ligos diagnozei nustatyti

Šaknies darbiniam ilgiui nustatyti

Šaknies plombavimo kokybei įvertinti

Endodontinio gydymo efektyvumui vertinti

Endodontinio gydymo komplikacijoms vertinti

Ligos diagnozei nustatyti

SUSISIEKITE

Užpildykite žemiau esančią formą ir mes su jumis susisieksime darbo valandomis. Esant skubiam atvejui, prašome skambinti tel. +370 699 33214