fbpx
DANTŲ PROTEZAVIMAS

Dantų protezavimas yra skirtas atkurti trūkstamus dantis ir jų eiles, prarastas sąkandžio ir kramtymo funkcijas.

Protezavimas būtinas netekus danties, kai jis stipriai pažeistas ėduonies, dantis nukenčia dėl traumos ar ligos ir jo nebegalima atkurti plombinėmis medžiagomis. Žmogui sugrąžinama tai, ko jis neteko kartu su prarastais dantimis – pirmiausia galimybė valgyti, sukramtyti maistą.

Iš pradžių pacientui visuomet sudaromas gydymo planas. Jame išsamiai aptariama paciento dantų būklė, įvairūs dantų atkūrimo būdai, įvertinama gydymo trukmė, eiga ir kaina. Prireikus atliekami papildomi rentgenologiniai ir kompiuteriniai tyrimai. Šiuolaikinės technologijos leidžia pagaminti protezą, atitinkantį aukščiausius estetinius ir funkcinius reikalavimus.

Skaitmeninis dantų protezavimas

Tai patogus, trumpiau trunkantis ir patikimas dantų atkūrimo būdas, leidžiantis pagaminti ypač tikslias, estetiškas ir ilgaamžias keramikos restauracijas - užklotus, vainikėlius, porceliano laminates ar kt.

Skaitmeninio protezavimo privalumai:

  • Greitis. Vaizdas akimirksniu siunčiamas į dantų gamybos laboratoriją, todėl procedūra trunka trumpiau.
  • Komfortas. Procedūra pacientui yra daug komfortiškesnė, nes nenaudojama jokia masė, kurią reiktų šaukštu burnoje spausti ant dantų.
  • Patikimumas. Būsimą dantų formą galima matyti ir koreguoti dar nepagaminus dantų protezo.
  • Kokybė. Kompiuterinių sistemų pagalba pasiekiama aukštesnė kokybė, ilgaamžis rezultatas.
  • Retesni vizitai. Skaitmeninis protezavimas užtikrina retesnius apsilankymus pas odontologą.
  • Tikslumas. Kompiuterinių technologijų dėka pagaminama itin tiksli dantų restauracija.
PAGRINDINIAI DANTŲ PROTEZŲ TIPAI

Fiksuoti protezai (vainikėliai, daliniai vainikėliai ir tiltai)

Fiksuojami prie likusių dantų, suteikia gerą estetinę išvaizdą, pagerina kramtymo efektyvumą.

Išimami daliniai protezai

Skirti pacientams, kurie neteko kelių dantų kažkuriame dantų lanke (viršutiniame ar apatiniame). Šių protezų kaina yra santykinai mažesnė, estetinė išvaizda pakankamai gera, tačiau dėl mažesnio protezų stabilumo greičiau dėvisi žandikaulio kaulas.

Išimami pilni protezai

Skirti pacientams, kurie netekę visų dantų, esančių apatiniame ar/ir viršutiniame dantų lanke. Išimami protezai gali būti fiksuojami ant implantų.

Tiltiniai protezai

Gaminami siekiant atstatyti vieną ar daugiau prarastų dantų. Protezuojant tiltais, būtina turėti du atraminius dantis iš defekto šonų, kurie bus nušlifuojami ir apmaunami vainikėliais, o defekto vietoje gaminami dirbtiniai dantys. Tiltas yra pricementuojamas, jo nereikia išsiimti, jis gaminamas iš tokių pat medžiagų kaip ir vainikėliai. Protezuojant tiltais, kaimyniniai dantys turi būti apšlifuoti, juos sunkiau valyti, dėl to padidėja karieso ir periodontologinių ligų rizika. Dantų implantai, kaip alternatyva tiltams, leidžia išvengti kaimyninių dantų šlifavimo, tai ypač svarbu, kai šie dantys visai sveiki.
DANTŲ VAINIKĖLIS
Naudojamas siekiant atstatyti pažeistą dantį, kuris yra nuskilęs, įtrūkęs ar tiesiog nusidėvėjęs. Jis apgaubia visą dantį. Vainikėlis gaminamas taip, kad niekuo nesiskirtų nuo natūralių dantų, t. y., parenkamas tinkamas atspalvis, forma, dydis, funkcija.
Vainikėliai gali būti:

Metalo keramika

Metalo keramikos protezo šerdis pagaminta iš metalo, kuris padengiamas porceliano sluoksniu, atitinkančiu Jūsų dantų spalvą. Tokiu būdu galima protezuoti pavienius dantis ir didelius dantų eilių defektus.

Bemetalė keramika

Bemetaliai protezai gaminami tik iš porceliano. Šis protezavimo būdas estetiškas, tvirtas ir ilgalaikis. Tokie protezai yra laidūs šviesai ir atrodo natūraliai.

Cirkonio keramika

Cirkonio keramikos protezai lengvi ir tvirti, natūralios danties spalvos. Vietoj tamsaus metalinio karkaso naudojamas tvirtas baltas cirkonio oksido karkasas. Tvirtumu toks protezas lenkia bemetalės keramikos restauracijas. Cirkonis, kaip metalas, yra vienas iš gausiausių elementų žemės plutoje, ir tai yra pagrindas cirkonio oksidui. Ši aukštos klasės protezavimo medžiaga buvo sėkmingai panaudota protezų dalims ir dirbtiniams sąnariams medicinoje per praėjusius dešimtmečius, ir dabar jau naudojama ir dantų protezams gaminti.
SUSISIEKITE

Užpildykite žemiau esančią formą ir mes su jumis susisieksime darbo valandomis. Esant skubiam atvejui, prašome skambinti tel. +370 699 33214