fbpx

VAIKŲ ODONTOLOGIJA

Pirmasis vaiko vizitas pas odontologą yra ypač svarbus. Mes stengiamės, kad vaikui tai būtų įdomus nuotykis ir malonūs patyrimai. Būtent pozityvus požiūris į dantų gydymą lemia sekančių vizitų sėkmę.

Jau išdygus pirmiesiems dantukams tėvai turėtų atkreipti dėmesį ir stengtis juos nuolat nuvalyti drėgnu marlės tamponėliu, o prieš einant miegoti vaikui neduoti saldžių, turinčių daug angliavandenių gėrimų bei maisto.

Mažyliui paaugus būtina jį mokyti burnos higienos pradmenų.Tačiau patys mažyliai nesugebės tinkamai nusivalyti apnašų nuo dantukų, todėl dantis valyti turėtų pabaigti tėvai, o esant sunkumams – kreiptis į odontologijos gydytoją, kuris profesionaliai nuvalys susikaupusias ant dantukų apnašas.

Pieninių dantų plombavimui naudojamos įvairios plombinės medžiagos: stiklo jonomeriniai cementai, kompomerinės plombos, kurios gali būti tiek baltos, tiek ir spalvotos.

Vaikas turi būti pratinamas valyti dantis nuo pat mažų dienų. Beje, iki 6 – 7 metų dantis vaikams turi valyti tėvai. Kol mažylis neišmoksta rašyti, jo rankų judesiai yra nepakankamai koordinuoti tinkamai išsivalyti dantis. Be abejo, mažas vaikas gali pats pratintis valyti dantis šepetėliu, bet pabaigti dantų valymą turi tėvai. Be to, mama ir tėtis turi patys būti pavyzdžiu, kurį vaikas stebės ir imituos.

Kodėl būtina gydyti pieninius dantis?

Pieniniai dantys:

Palaiko ir sudaro burnoje tarpus, kurie reikalingi dygstant nuolatiniams dantims

Padeda vystytis vaiko žandikauliui ir formuoja veidą

Turi įtakos augimui ir svoriui

Turi įtakos vaiko virškinimo organų sistemos veiklai

Ėduonies pažeisti dantys yra potencialus infekcijos židinys vaiko organizme

Jei dantys negydomi ir jų netenkama per anksti, gali atsirasti nuolatinių dantų sąkandžio problemų

Vaikai, taip pat kaip ir suaugusieji, nori džiaugtis gražia šypsena

SUSISIEKITE

Užpildykite žemiau esančią formą ir mes su jumis susisieksime darbo valandomis. Esant skubiam atvejui, prašome skambinti tel. +370 699 33214